17°C

Saloniki. Wypoczynek i wycieczki

Opis

Miasto Saloniki ma wyjątkowe znaczenie dla turystów, posiada niesamowite historyczne i architektoniczne dziedzictwo o światowym znaczeniu. Na odwiedzających czekają zabytki, muzea oraz miejsca o znaczeniu archeologicznym, a ulice i place miasta otoczone są starożytnymi budowlami. Biała Wieża na wybrzeżu (symbol miasta), cytadelowe ściany w Górnym Mieście, starożytna Agora, Łuk Galeriusza, Bazylika Mądrości Bożej, Świątynia św. Dymitra (patrona miasta), Muzeum Archeologiczne, Uniwersytet im. Arystotelesa z bogatą biblioteką, obserwatorium astronomiczne, Państwowy Teatr północnej Grecji – to tylko niektóre z atrakcji Salonik!

Saloniki (Thessaloniki), północną stolicę Grecji, można nazwać jednym z najpiękniejszych miast w kraju.

Dalej ▼

Tutaj splata się ze sobą historyczne i kulturowe dziedzictwo trzech wielkich cywilizacji: Antycznej, Rzymskiej i Bizantyjskiej. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: bogaty program wycieczek, pozwalających poznać historię starożytnej Grecji; wyjazdy na zakupy i oczywiście - wakacje na plaży w jednym z najlepszych ośrodków w Europie - półwyspie Chalkidiki.

Infrastruktura turystyczna miasta jest na najwyższym poziomie: komfortowe hotele różnych kategorii oraz wspaniałe plaże na obrzeżach Salonik, wszelkiego rodzaju restauracje, kawiarnie, bary, kluby nocne i sklepy, oraz gościnność Grecji i Greków. Filiżanka kawy na brzegu greckiej zatoki Thermaikos czy tradycyjny grecki posiłek w jednej z tawern Górnego Miasta, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach, widok na morze i Saloniki, to niezrównana przyjemność! Miasto czeka na Ciebie również nocą! Weź udział w zabawie i maratonach tańca w nocnych klubach, dyskotekach i tradycyjnych greckich barach buzuki, gdzie występują popularni greccy artyści i rozbrzmiewa muzyka na żywo.

Przebywając w tym mieście, czując jego duszę, będziecie chcieli jeszcze kiedyś tu wrócić.

Shopping w Salonikach

Zakupy w północnej stolicy Grecji, Salonikach, to zawrotny kalejdoskop witryn, modnych butików, znanych na całym świecie marek, niekończące się oferty specjalne, promocje, rabaty, udane zakupu i prezenty.

Dalej ▼

Zapraszamy do tego wyjątkowego miasta, znanego nie tylko ze swoich zabytków i gościnnego greckiego charakteru, ale także nowoczesnego stylu życia!

Mimo swojej starożytnej historii i bogactwa zabytków archeologicznych, Saloniki mają reputację miasta tętniącego życiem. Istnieje tutaj wiele nowoczesnych centrów handlowych, gdzie znajdują się butiki wiodących światowych marek, jak również sklepy i sklepiki z przystępnymi cenami.

Urok greckiego rynku

Jeśli znudzi Ci się chodzenie po najnowocześniejszych sklepach, możesz dla kontrastu udać się na rynek miasta, położony pomiędzy ulicami Tsimiski i Egnatia, powyżej Placu Arystotelesa.

Dalej ▼

Tutaj możesz poczuć smak i aromat świeżych owoców i warzyw, różne rodzaje oliwek, serów, przypraw, ryb i owoców morza... Grecki rynek to również świetna okazja, aby swoje umiejętności targowania się ze sprzedawcami. Nie wahaj się, Grecy to bardzo lubią!

Następnie można przejść wzdłuż głównej ulicy handlowej miasta - Tsimiski. Po obu stronach ulicy znajduje się wiele sklepów i punktów z różnymi towarami. Właśnie tutaj Grecy lubią najbardziej robić zakupy. Wieczorem przychodzi czas na inne rozrywki.

Rozrywka w Salonikach

Saloniki to miasto młodzieży, więc wieść o jego nocnym życiu rozprzestrzeniła się daleko poza Grecję. Tutaj znajduje się wiele klubów, barów i dyskotek oraz innych rozrywek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dalej ▼

Jest to miasto, które budzi się do życia każdego wieczoru, staje się jeszcze weselsze i bardziej zatłoczone. Wieczory spędzają tu także Grecy spoza Salonik i turyści z zagranicy: młodzież bawi się w klubach z nowoczesną muzyką a osoby dojrzałe wolą buzuki (tradycyjne greckie lokale rozrywkowe, w których na żywo występują modni artyści).

W Salonikach nie da się nudzić!

Ciesz się rozrywką w najbardziej młodzieżowym ze wszystkich miast greckich.

Wycieczki do Grecji, Saloniki

Mouzenidis Travel, oferuje komfortowy i niezapomniany pobyt w Grecji.

Dalej ▼

Saloniki są jednym z najważniejszych strategicznie miast dla naszej firmy, ponieważ tutaj znajduje się międzynarodowy port lotniczy Macedonia, który przyjmuje ogromne ilości turystów z wielu krajów, chcących skorzystać ze wszystkich bogactw, którymi chętnie dzieli się ten wspaniały, słoneczny i gościnny kraj.

Wybierając wakacje w Grecji, Saloniki mogą stać się dla Was "bramą" do świata ekscytujących przygód i emocji, które pozostaną na zawsze w Waszym sercu.


Podróżując z touroperatorem Mouzenidis Travel, Grecja staje się bliższa, a wypoczynek lepszy!Hotele
 • Hotel's photo od 360 zł
  Grand Hotel Palace
  Region:
  Saloniki  Thessaloniki
   Pokoje:
   261
  Hotel wybudowany w klasycznym stylu. Elegancki wystrój, komfortowe pokoje, restauracja, bar, internet, wykwalifikowana obsługa, usługi konferencyjne, kryty basen, siłownia, sauna, masaż. Idealne miejsce zarówno na odpoczynek w komfortowych warunkach jak i służbowy...
  Cały rok
 • Hotel's photo
  Mediterranean Palace Hotel
  Region:
  Saloniki  Thessaloniki
   Pokoje:
   111
  Wytworny hotel, wybudowany w stylu klasycznym. Położony naprzeciwko portu i obok popularnej dzielnicy Ladadika, z tradycyjnymi, greckimi tawernami. Komfortowe pokoje i obsługa na najwyższym poziomie.
  Cały rok
 • Hotel's photo
  Daios Luxury Living Hotel
  Region:
  Saloniki  Thessaloniki
   Pokoje:
   49
  Elegancki pięciogwiazdkowy hotel położony na głównej ulicy nadbrzeża Salonik. Przypomina okręt żaglowy wychodzący w otwarte morze. Współczesny i wytworny wystrój stwarza niepowtarzalną atmosferę. Komfortowe pokoje, restauracja z włoską kuchnią, bar, weranda z widokiem...
  Cały rok

PROMOCJA
picture
fr WRSW 2018 N.GR. Ant.GR from Thessaloniki 7n Wed E-book (res till 31.12)
20.04.18 - 31.10.18 20.11.17 - 31.12.50 2740 zł 30.05.2018
picture
fr WRSW 2018 N.GR. Thessaloniki-Perea-Agia Triada
30.05.18 - 03.10.18 20.11.17 - 31.12.50 1465 zł 06.06.2018
picture
fr WRSW 2018 N.GR. Rent apartment Thessaloniki-Perea-Agia Triada
30.05.18 - 03.10.18 20.11.17 - 31.12.50 1267 zł 06.06.2018
picture
WRSW 2018 N.GR. Rent apartment Thessaloniki-Perea-Agia Triada
30.05.18 - 03.10.18 27.07.17 - 31.10.18 1287 zł 06.06.2018